۲۵ مرداد ۱۳۹۷

تقویم ۹۸تقویم ۹۸

تاریخچه تقویم
هر دستگاه تقسیم زمان به سال ، ماه ، هفته و روز و جدولی که شامل این تقسیمات است ، به تقویم یا تاریخ موسوم است.همه این دستگاه های قراردادی حساب زمان، در نهایت به امور متناوب طبیعی و دوره های گردش طبیعی برمی گردد. در واقع باید گفت که تاریخ تقویم از زمانی شروع می شود که انسان به حال ماندگاری به زراعت پرداخت ؛ در نتیجه متوجه شد که موسم بذرافشانی به فواصل منظم همه ساله بازمی گردد.سپس به شمردن ایام میان دو موسم متوالی بذرافشانی پرداخت.

تاریخ گاه‌شماری در ایران

تاریخ گاه شماری در ایران به بیش از چهارهزار سال پیش بازمی‌گردد. با گذر زمان و در طول تاریخ گاه‌شماری در ایران تغییرات زیادی در خودش دیده‌است.
یافته‌ها نشان می‌دهد که گاه‌شماری در ایران از گاه‌شماری بابلی شروع شده است.حدود ۲۵۰۰ سال پیش، یعنی بعد از میلاد زرتشت و شکل‌گیری حکومت هخامنشیان، گاه‌شماری در ایران تغییراتی کرد. با گسترش آیین زرتشت، گاه‌شماری زرتشتی در ایران رسمیت یافت. تغییرات گاه‌شماری در طول دوره پیش‌از اسلام، ادامه یافت و با ورود اسلام به ایران، برای قرن‌ها گاه‌شماری قمری در کنار گاه‌شماری خورشیدی کاربرد داشت. سپس دانشمندان ایرانی زیادی دست به مطالعه و اصلاح گاه‌شماری زدند. خیام با ارائه گاه‌شمار جلالی که دقیق‌ترین نظام گاه‌شماری خورشیدی است، گام بزرگی در این راستا برداشت. در ادامه نیز گاه‌شماری ایرانی با تغییرات زیادی روبرو شد و انواع نظام‌های گاه‌شماری بصورت گسترده یا محدود در ایران کاربرد داشت. در ابتدای قرن ۱۴ هجری خورشیدی، گاه‌شماری رسمی ایران که یکی از پیشرفته‌ترین و دقیق‌ترین و منظم‌ترین نظام‌های گاه‌شماری است، با تصویب مجلس شورای ملی ایران کاربرد سراسری یافت.

تقویم ۹۸ پارس کو را میتوان در چند نوع دسته بندی کرد تقویم ۹۸ رومیزی ، تقویم ۹۸ زیر دستی ، تقویم دیواری ، تقویم جیبی که این نوع تقویم ها هر کدام مراحل چاپی متنوع و پیچیده ای را دارند همچنین تقویم پارس کو در نوع تقویم رومیزی تنوع بسیاری نسبت به نوعهای دیگر دارد که نوع پایه های تقویم که نوع چرمی ، چوبی ، MDF، ترمو ، گالینگور ، سلفون هم نیز تولید میگردد و در سایزهای مختلف که گاهی بسیاری از مشتریان صرف تنوع بالای این نوع تقویم های رومیزی میل خواصی برای خرید و داشتن این نوع تقویم ها دارند و در لت های گذاشته شده و مدل های سفارشی که شرکت ها و موسسات گوناگون خواهند داشت مورد پسند بالایی دارند در مدل چوبی که بیشتر از طلا کوب با کلیشه ۳ میل از آن برای چاپ لوگو و طرح شرکت خود استفاده میکنند زیبایی خواسی را خواهد داشت

 

 

 

 

همچنین در این نوع پایه های چوبی میتوان از چاپ لیزر که در این چند سال اخیر مشتریان زیادی را به خود اختصاص داده نیز استفاده کرد که در سال ۹۷ این نوع رومیزی هم در لیست کارهای تولید شده خواهد بود که عزیزان و همکاران گرامی میتوانند جهت بازدید و نمایش در نمایشگاه چاپ و تبلیغات از آن دیدن فرمایند که مطعاقبا محل دقیق غرفه و سالن نمایشگاه در سال ۱۳۹۸ از طریق سایت و کانال رسمی تلگرامی شرکت اعلام خواهد گردید، در مدل های دیگر تقویم که این شرکت طراحی و چاپ و صحافی آن را انجام میدهد باید گفت نوع زیردستی چوبی تولید شده در سال ۹۸ نیز خیلی خاص تلقی گردید و از فروش بسیار بالایی برخوردار بود و سعی شده امسال نیز به عنوان یکی از گزینه های کالاهای این شرکت قرار گیرد جای چاپ و فضای اختصاص داده شده به این نوع زیردستی بسیاری از متنها و لوگو ها را در خود جای خواهد دارد و همچنین میتوان از نوع لیزر که بهترین نوع چاپ در این نوع زیردستی محسوب می شود بهره برد، باید گفت مدل تقویم دیواری منحصر به فرد پارس کو که در سال قبل به عنوان یکی از پر فروش ترین کارهای شرکت بوده صحبتی کرد که این نوع تقویم دو رو لمینت شده دور گرد که در هر تیکه آن یک فصل چاپ شده مورد پسند افراد زیادی قرار گرفت و داغ کوب بالای این نوع تقویم دیواری که در سال ۹۵ به صورت وان یکاد بوده است است جلوه و زیبایی خاصی به این تقویم دیواری داده شده و زمینه چاپی داغ کوب مناسبی را در پایین تقویم قرار داده تا همکاران و مشتریان عزیز بتوانند تبلیغ خاص خود را به صورت داغی با کلیشه ۳ میل طراحی و تنظیم و چاپ نمایند. امید است که دوستان برای دیدن این نوع تقویم ها در نمایشگاه چاپ و تبلیغات حضور به امر برسانند و مارا در طراحی و ساخت انواع و اقسام دیگر تقویم ها کمک و راهنمایی و ایده پردازی کنند.

انواع تقویم پارس کو

 

تماس با پارس کو